HUSK AT FN-DAGEN 24.0KT. OGSÅ ER VERDENS POLIODAG

                                      

Kampen mot polio er en viktig innsats for menneskeheten. 


Store framskritt er gjort, og vi er snart i mål. Smitten er redusert med 99.98%. Vil du hjelpe oss å nå målet?


Polio er en svært smittsom sykdom som oftest rammer barn under 5 år. Virus spres fra person til person, vanligvis gjennom forurenset vann. Selv om det ikke fins noen kur, fins det en trygg og effektiv vaksine.


Kampen mot polio, ledes av Gl

obal Eradication Initiative (GPE) som bl.a inkluderer Rotary, WHO, INICEF samt Bill og Melinda Gates Foundation.
Ved å samarbeide med våre partnere, myndigheter og lokalsamfunn over hele verden, er snart 3 milliarder barn i 122 land blitt vaksinert.


I 1988 var det ca. 350.000 tilfeller av polio i året. Nå er to av tre varianter av polioviruset er utryddet, og målet er innen rekkevidde.  Hittil i år er det oppdaget 7 tilfeller i 2 provinser Pakistan og Afghanistan.


Rotary som først lanserte ideen om en global innsats for å utrydde polio, gir seg ikke. Dette er vår kampsak nr. 1. Vår viktigste oppgave er å sørge for oppmerksomhet om saken, men også bidra med pengestøtte.


Vi håper DU kan hjelpe oss!


MERK- for hver krone vi får inn, gir Bill og Melinda Gates Foundation 2 kr.   Altså: 1 krone blir til 3.


Du kan sende din pengegave til Rotary på Vipps til: 552192, eller konto: 30302252668.   
-  Husk å merke gaven: polio


Takk for ditt bidrag!




Hilsen


Solveig Edvardsen

President Flekkefjord Rotaryklubb

e-mail: soedvard@gmail.com
Mobil: +4748191519

 
Opplevelser fra en utvekslingsstudent

5. februar 2025

Opplevelser fra en utvekslingsstudent

Agathe sin utvekslingstur til USA i regi av Rotary.

Overrakte sjekk til Frelsesarmeens Julegryte

12. januar 2025

Overrakte sjekk til Frelsesarmeens Julegryte

Til Frelsesarmeen, fra Rotary: – Dere gjør en fantastisk jobb for dem som trenger det mest

People at Work til Julebyen Egersund

12. januar 2025

People at Work til Julebyen Egersund

Ei busslast med ukrainske flyktningar frå Flekkefjord besøkte julebyen Egersund

Eline Birkeland Log sin erfaring som utvekslingsstudent

15. juni 2024

Eline Birkeland Log sin erfaring som utvekslingsstudent

Intverju med Eline, tidligere utvekslingsstudent

Utveksling med Rotary

15. juni 2024

Utveksling med Rotary

Rotary i Flekkefjord arrangerer utveksling for ungdom.

Rotary sin utvekslingsstudent fra Minnesota i USA

15. juni 2024

Rotary sin utvekslingsstudent fra Minnesota i USA

Intverju med Casey angående hennes utvekslingsopphold her i Flekkefjord skoleåret 2023-2024.

2. mai 2024

Rotary organisasjonen

Nedenfor er en kort beskrivelse av Rotary-organisasjonen og Rotary-bevegelsen

Rotary og People at Work på Dresintur 1. mai

2. mai 2024

Rotary og People at Work på Dresintur 1. mai

Onsdag 1. mai var Flekkefjord Rotary og People At Work på en svært så vellykkede dresintur på Flekkefjordbanen! Det ble også stor stas med grilling av pølser på Flikkeid stasjon, der vi fikk god hjelp av «Flekkefjordbanens venner»

Tor Harald Kristiansen velfortjent utnevnt til klubbens æresmedlem!

2. mai 2024

Tor Harald Kristiansen velfortjent utnevnt til klubbens æresmedlem!

På møtet i Flekkefjord Rotaryklubb 30-05-2024 ble Tor Harald Kristiansen velfortjent utnevnt til klubbens æresmedlem. Tor Harald var initiativtaker til klubbens hjelpeprosjekter i Rwanda, og har vært en særdeles aktiv ressurs i alle de 25 årene.

Musikk som våpen

14. april 2024

Musikk som våpen

Nødhjelpsklinikker 60 av 100 lovede fra Norge til Ukraina. For å samle inn penger har Rotary invitert orkesteret «Dzvinha» fra Lviv på turné i Sør-Norge med banduren instrumenter et viktig symbol for Ukraina. De skal på et kort besøk i Flekkefjord.